Jak rozvíjet kritické myšlení aneb jak pracovat s informacemi - ON-LINE SEMINÁŘ

Místo konání akce: On-line seminář
Typ akce: On-line seminář
Cena za osobu: 1 400,- Kč vč. DPH
Termín konání akce: 14.05.2024 od 13:00 do 16:30
Počet hodin: 4
Akreditace MŠMT v rámci DVPP: ano i ne, viz sekce Často kladené otázky
Lze hradit ze šablon: Ano

Žijeme v prostředí, kdy jsme doslova bombardováni obrovským množstvím informací útočících na nás ze všech stran. A tato informační exploze se rozhodně jen tak nezastaví. Velkou roli zde hrají samozřejmě sociální sítě, které dnes mladí často využívají jako hlavní zdroj informací.

Pro nastupující generace tak bude čím dále tím klíčovější dovedností kritické myšlení. Díky němu se dokáží lépe orientovat v informacích, samostatně je vyhodnocovat, rozpoznat ty důvěryhodné a najít, čemu věřit a čemu naopak nikoli. Ne všechny informace, které se k nám dostávají, jsou totiž stejně kvalitní, velká část z nich je nepravdivá a někdy dokonce záměrně klamavá.

Na semináři si ukážeme, jak zapojit kritické myšlení a nepodlehnout klamům, odkud čerpat informace a jak rozpoznat, zda je daný zdroj důvěryhodný.

Čeká na Vás množství praktických cvičení a také konkrétní tipy, jak předávat kritické myšlení Vašim žákům a díky tomu je vést k lepším rozhodnutím ve všech oblastech jejich života.

PROGRAM

  • Proč vést děti ke kritickému myšlení
  • Základní techniky kritického myšlení
  • Rozpoznávání důvěryhodných zdrojů informací
  • Jak vnést více kritického myšlení do výuky
  • Užitečné nástroje pro práci s informacemi

ŘEKLI O SEMINÁŘI

  • Utřídil jsem si neutříděné informace a myšlenky kolem kritického myšlení, dozvěděl jsem se nové informace, z nichž některé také využiji při výuce ve škole.Základní techniky kritického myšlení.
  • Mám rád, když se můžu setkat s profesionálem. Je jich totiž hrozně málo a o to větší potěšení mi takové setkání přináší.

KOMU JE SEMINÁŘ URČEN?

Seminář je určen vyučujícím na 2. stupni ZŠ, gymnáziích a SŠ.

ONLINE SEMINÁŘ

Seminář proběhne online v prostředí Google Meet, není třeba nic stahovat, nic instalovat, prostředí je velmi intuitivní a v češtině. Před seminářem obdržíte odkaz na seminář, je to opravdu jednoduché, ale jsme připraveni Vám se vším pomoci.

Je velkou výhodou, pokud se můžete přihlásit z počítače, který má mikrofon a kameru, pokud je nemáte, není to nutně překážka, seminář lze absolvovat i jen jako posluchač a své dotazy či reakce psát na chat.

LEKTORKA

Anna KeclíkováAnna Keclíková

Specialistka na informační zdroje pro vědu a výzkum, knihovnice a popularizátorka vědy. Vystudovala obor informatika a chemie na VŠCHT Praha a poté 10 let pracovala v Národní technické knihovně, kde měla na starost především elektronické informační zdroje. Nyní se věnuje popularizaci vědy a kritického myšlení a pracuje na dokončení doktorského studia na Ústavu informačních studií a knihovnictví FF UK.

Zpět na kalendář akcí

Je nám líto, již jsou všechny volné kapacity obsazeny.


Související


Vyhledávání

Facebook

Sledujte novinky a zajímavosti ze zákulisí našich seminářů i na FB

Kontakt

Jana Olchavová

Jana Olchavová

jana@olchavova.cz
+420 602 87 17 87

 

Dita Olchavová

Dita Olchavová

dita@olchavova.cz
+420 773 27 03 20