Dnes | |
Více akcí v daný den | |
Na osmi setkáních (64 hodin) si důkladně osvojíte klíčové techniky koučování a naučíte se je používat ve vztahu k žákům. Budete tak (ještě) lépe rozvíjet jejich schopnosti a dovednosti, budete podporovat jejich kritické myšlení a jejich schopnost pracovat sám se sebou a efektivně se rozhodovat.
Zákoník práce byl nedávno výrazně novelizován, projdeme tedy společně všehny zásadní změny, abychom se vyvarovali chybám. Zaměříme se na přijímání nových zaměstnanců, neplatná ustanovení v pracovních smlouvách, správné odměňování, výpočet příplatků, rozvržení a evidenci pracovní doby.
Výklad všech nových ustanovení zaměříme velmi prakticky, abychom zodpověděli specifické otázky v každodenní školské praxi.
Mindfulness (do češtiny se překládá jako všímavost nebo bdělá pozornost) pomáhá dětem i dospělým lépe se soustředit na to, co právě děláme, co se děje okolo nás nebo v nás. Je výborným pomocníkem, když se chceme uklidnit, zmírnit vztek, hněv i strach. Tento praktický seminář dá účastníkům spoustu inspirace a nápadů, jak zařadit tuto techniku do života dětí jak v mateřských školách, tak dětí ve školách základních.
Seznámíme se s aktivizujícími metodami, které může učitel využít ve výuce. Ukážeme skupinovou práci, problémové vyučování, práci s textem, některé metody zapůjčené z alternativních škol nebo převzaté z business sektoru a volnočasové výuky. Zaměříme se na to, aby metody umožňovaly diferenciaci, individualizaci, vzájemné učení a další důležité aspekty kvalitní didaktiky.
Jak hodnotit práci pedagogů, kde každý učitel i každá škola mají své jedinečné podmínky? Tento praktický seminář Vás provede klíčovými principy hodnocení a ukáže, jak hospitace využít jako účinný nástroj zpětné vazby a rozvoje. Pro zkušené ředitele i nováčky přinese inspiraci, praktické materiály a možnost sdílení osvědčených postupů, abychom podpořili růst a respektovali jedinečnost každé školy i učitele.
Už žádné nudné slohovky, které děti nebaví psát a Vás nebaví číst! Společně si vyzkoušíme hravé a kreativní aktivity, které vedou k rozvoji psaného projevu žáků. Postupně si osvojíte až 24 aktivit, které jsou řazeny od jednodušších po složitější. Všechny je možné navázat na jednotlivé žánry a jevy probírané v hodinách ČJL.
Učíte češtinu a dějepis? Nebo jste češtináři milující historii? Nebo snad dějepisáři s literárními zájmy? Pro všechny, které zajímá mezioborové vzdělávání, je tu setkání nad dětskými knihami, které se historií zabývají zábavnou a atraktivní formou.
Digitální doba přináší dětem a dospívajícím řadu výzev a rizik od kyberšikany a kybergroomingu po závislost na technologiích.
Lektorka, specialistka na kyberpsychologii, se zaměří na praktické rady a příklady zdravého a bezpečného pohybu v on-line prostředí ve všech vývojových obdobích žáků základní a střední školy.
Zaměříme se na tolik důležitou právní odpovědnost ve školní družině. Pokusíme se pokrýt všechny možné oblasti od GDPR, přes úrazy, poškození věcí, ne/přijetí dítěte do ŠD, kdo může a kdo nemůže poskytovat ošetření, podávat léky, odpovědnost za dítě při vyzvedávání dítěte apod. Seznámíme se také s pravidly pro jednání s orgány veřejné moci.
Dita Fuchsová
Prakticky koncipovaný workshop, kde si osvojíte dovednosti v oblasti komunikace v krizových situacích a při jednání s obtížnými partnery. Prohloubíme znalosti uvolněného, přitažlivého a srozumitelného projevu a doplníme je o prvky asertivity, zvládání problémových témat a krizových situací. Kromě teorie a rozboru praktických cvičení se dostane i na úlevové a relaxační techniky aplikovatelné doma či v kanceláři založené na rehabilitačních technikách a jednoduché meditaci.
Co je smyslem testování, jak kreativní test vytvořit, jak vypadá test, který zohledňuje individuální přístup a nestaví všechny žáky podle jedné latě, jak test (efektivně) vyhodnotit, podle jakých kritérií?
Sledujte novinky a zajímavosti ze zákulisí našich seminářů i na FB