Často kladené otázky

Na poslední chvíli se nemohu zúčastnit semináře, na který jsem registrovaný*á, co mám dělat?
To je nemilé, ale chápeme. Stane-li se to méně než 5 pracovních dnů před konáním semináře, nejsme již schopni garantovat, že místo Vás seženeme náhradníka, proto je nejlepší za sebe na akci vyslat některého z kolegů. Viz naše storno podmínky.  V opačném případě Vám zpravidla můžeme zaslat alespoň odkaz na záznam webináře, ovšem dle pravidel MŠMT bez nároku na osvědčení.

Chci se na seminář přihlásit jako samoplátce, je to možné?
Rozhodně ano - stačí, když v registračním formuláři uvedete jako IČ samé nuly (tedy 8 x 0) a dále Vaše osobní údaje. Nejdříve bych ale stejně zkusila, jestli Vám opravdu zaměstnavatel školení neproplatí, případně nemáme problém Vám vystavit 2 faktury, abyste se se zaměstnavatelem o náklady podělili.

Proč nemáte na webinářích neomezenou kapacitu?
Masovky nejsou úplně náš šálek čaje - snažíme se zachovat takový počet účastníků, který umožňuje každému položit dotaz, diskutovat, sdílet, případně pracovat ve skupinkách (tzv. breakout rooms) apod.

Vyplatí se ale registrovat se i jako náhradník, když je Vás dostatek, lépe se nám pak u dotyčného lektora škemrá o další termín. ;-)

Registroval*a jsem se na seminář, ale nepřišlo mi žádné potvrzení.
Pak je opravdu něco špatně, protože po úspěšné registraci je Vám totiž obratem odeslán potvrzující e-mail. Zkontrolujte spamovou schránku, pokud potvrzení není ani tam, napište mi na dita@olchavova.cz , podíváme se, kde je zakopaný pes.

Na svém profilu Google Meet mám přezdívku/staré příjmení, jak jej změním, aby na print screenu bylo mé jméno a příjmení?

Jsou 2 možnosti:

  • Buď si v nastavení vašeho Google účtu jméno změníte, což provedete zde: https://myaccount.google.com/personal-info
  • Nebo si Meet otevřete v tzv. anonymním okně, kde se nevyžaduje přihlášení. To uděláte následovně:
    • otevřete si prohlížeč Chrome
    • stisknete klávesovou zkratku Ctrl+Shift+N (otevře se Vám anonymní okno prohlížeče)
    • do adresního řádku vložíte adresu našeho Meet setkání (najdete v e-mailu s instrukcemi)
    • před přihlášením vyplníte své jméno a příjmení

Přihlásil*a jsem se na webinář a zatím mi nepřišel žádný odkaz.
Odkaz na webinář posíláme nejpozději kolem poledne předchozího dne, v naprosté většině případů ale výrazně dříve. Pokud Vám odkaz nedorazil, zkontrolujte spamovou schránku, pokud odkaz není ani tam, napište mi na dita@olchavova.cz , zkontrolujeme správnost Vaší e-mailové adresy a pošleme Vám odkaz jinou cestou. Třeba přes poštovního holuba.

Nevylučujeme ani chybu na naší straně, někdy jsem tak moc přesvědčená, že už jsem odkaz poslala, že jsem pak sama v šoku, když zjistím, že tomu tak není. No jo, zatím to tady nevedou roboti, ale jen obyčejní smrtelníci. ;-)

Dostanu po semináři osvědčení, které splňuje parametry pro hrazení ze Šablon?
Ano, po skončení prezenčního i on-line semináře dostanete osvědčení v elektronické podobě s elektronickým podpisem a veškerými náležitostmi potřebnými pro hrazení ze Šablon.

Abych mohl*a hradit seminář ze Šablon, potřebuji doložit také print screen obrazovky, dostanu jej od Vás?
Ano, standardně na každém webináři děláme print screen obrazovky, který s Vámi po skončení semináře nasdílíme. Chcete-li, aby Vám to na něm zaručeně slušelo, můžete si print screen udělat sami, jen dejte pozor, aby obsahoval datum, Vaše jméno a počet účastníků. A taky aby to tam slušelo i mně!

Nemohu se zúčastnit některého ze seminářů, je možné si zakoupit záznam?
Ano i ne. To jsme Vám pomohli, co? Webináře primárně nepořádáme s tím, abychom je následně šířili ve formě záznamu, ale ve výjimečných případech u některých seminářů tuto možnost nabízíme. Pro představu - záznamy neposkytujeme např. u sebezkušenostních seminářů paní Karly Maříkové, kde chceme zachovat pocit bezpečí účastníků, naopak semináře Ireny Trojanové Vám poskytnout můžeme, a to s 20% slevou oproti živé účasti. 

V případě zájmu o záznam některého webináře mi prosím napište na dita@olchavova.cz

Zhlédl*a jsem seminář ze záznamu, ale nedostal*a jsem osvědčení o absolvování semináře.
Ano, tak to bohužel  je. Dle pravidel MŠMT můžeme vystavit osvědčení o absolvování webináře pouze těm účastníkům, kteří seminář absolvují naživo, což se dokládá print screenem obrazovky.

Mám zájem o uspořádání Vašeho semináře pro naši sborovnu, nabízíte i tuto možnost?
Rádi Vám poradíme, koho si k sobě do školy pozvat, aby téma splnilo Vaše očekávání, ale pak Vás už stejně propojíme napřímo s daným lektorem. Pokud už tedy máte jasno v tom, koho si chcete pozvat, a podaří se Vám dohledat na něj kontakt, můžete je směle kontaktovat napřímo. Když je od nás pozdravíte, aby věděli, odkud vítr vane, oběma nám to udělá radost. 

Nenašel*la jsem u semináře jeho číslo akreditace, můžete mi jej prosím poslat?
Akreditace DVPP u MŠMT byly zrušeny s platností od 1. 9. 2023, s láskou na tento milník vzpomínáme, protože nyní jsme mnohem flexibilnější ve vypisování nových seminářů reagujících na aktuální situaci. (Brr, ještě teď jsem se orosila, když si vzpomenu na tu agendu kolem akreditací, jsem ráda, že je tato etapa za námi...)

Chceme hradit seminář XY ze Šablon, seminář má ale pouze 4 hodiny a ze Šablon lze hradit pouze semináře s minimální hodinovou dotací 8 vyučovacích hodin.
V zadávací dokumentaci k Šablonám se píše: "Minimální hodinová dotace je 8 vyučovacích hodin - lze ji absolvovat v rámci jedné vzdělávací aktivity, nebo složit z více kratších bloků vzdělávání. (Např.: Je zvolena kombinace vzdělávání v hodinové dotaci 24 hodin = kurz v hodinové dotaci 16 hodin + vzdělávací program v délce 4 hodiny + 4 hodiny mentoringu.)"

Ze Šablon tedy můžete hradit kterýkoli náš seminář, stačí, když jej případně doplníte jakýmkoli jiným seminářem do minima 8 hodin.


Vyhledávání

Facebook

Sledujte novinky a zajímavosti ze zákulisí našich seminářů i na FB

Kontakt

Jana Olchavová

Jana Olchavová

jana@olchavova.cz
+420 602 87 17 87

 

Dita Olchavová

Dita Olchavová

dita@olchavova.cz
+420 773 27 03 20