Jak efektivně komunikovat s rodiči ve škole a školní družině? - ON-LINE SEMINÁŘ

Místo konání akce: On-line seminář
Typ akce: On-line seminář
Cena za osobu: 1 900,- Kč vč. DPH
Termín konání akce: 30. – 31.03.2022
Počet hodin: 8
Akreditace MŠMT v rámci DVPP: ano i ne, viz sekce Často kladené otázky
Lze hradit ze šablon: Ano

Učitelé a vychovatelé v družinách se při rozhovorech vedených s rodiči žáků poměrně často dostávají do situací, kdy se nejedná pouze o zdvořilostní konverzaci. Obsah a cíl takových rozhovorů je pestrý a atmosféra, v níž probíhají, nebývá bohužel vždy optimální.

K nejčastěji zmiňovaným bariérám úspěšného vedení efektivního rozhovoru s rodiči nebo zástupci žáků patří nedostatek času, pociťovaný tlak, nebo naopak malý zájem ze strany rodičů, nezvládnuté emoce nebo ohrožení jistoty ohledně vlastních kompetencí, ať osobních či profesních.

V tomto tréninkovém programu vás naučíme, čím začít a čím ukončit profesionálně vedený konstruktivní rozhovor a jak ho strukturovat. Dozvíte se, co platí na rozrušeného nebo rozčileného rodiče, jak se jím nenechat vyvést z míry a čeho se raději vyvarovat. Poznáte rozdíl mezi profesionálním a neprofesionálním jednáním. Seznámíme vás s nástroji a technikami efektivní komunikace a vyzkoušíte si, jak s jejich pomocí dojít v rozhovoru co nejdříve k cíli, aniž byste (alespoň ze své strany) opustili atmosféru klidu, bezpečí a respektu.

Středa 30. března 2022
12:30 - 14:00
14:30 - 16:00

Čtvrtek 31. března 2022
9:00 - 10:30
11:00 - 12:30

On-line v prostředí Google Meet - intuitivní prostředí v češtině, není třeba nic instalovat.

PROGRAM

 • Zásady a pravidla profesionálně vedeného rozhovoru
 • Nejčastější úskalí a jejich zvládání
 • Techniky a trénink 

ŘEKLI O ŠKOLENÍ

 • Velmi přínosné v profesionálním i osobním životě!
 • Uvědomila jsem si, že proces komunikce je v našich rukou (v rukou pedagoga), nikoliv rodičů. Já vedu rozhovor. Na mně závisí, jak bude rozhovor vypadat.
 • Moc jsem nevěděla, že vlastně všechno souvisí se mnou a mým stavem - nejde o toho druhého, ale jen o moje momentální rozpoložení.
 • Nevěděla jsem, co přinese dnešní den a s jakou příjemnou, sympatickou paní lektorkou se dnes poznám a jaký přínos bude mít pro mou práci vedoucí vychovatelky. Uvědomila jsem si, že situace, které řeším, musím umět výstižně pojmenovat a možná i vhodněji řešit.

LEKTORKA

Karla MaříkováKarla Maříková 

Je supervizorkou a koučkou, lektorkou psychosociálních dovedností a systemickou terapeutkou. Vede své semináře a workshopy originálním způsobem, v němž se propojuje kreativita, humor a empatie s vysokou odbornou erudicí i mnohaletými praktickými zkušenostmi. Efektivitu setkání umocňuje aktivizující, sebezkušenostní pojetí semináře a přístup lektorky, která kromě facilitace zajišťuje potřebnou vyváženost poměru prožitkové složky a odborné náplně programu.

 

AKREDITACE

Akreditováno MŠMT v rámci DVPP, možno platit ze šablon (seberozvoj)

Zpět na kalendář akcí

Je nám líto, již jsou všechny volné kapacity obsazeny.
 • Dobrý den, nezvažujete dělat...

  Rozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Dobrý den, nezvažujete dělat on-liny pro vychovatele v dopoledních hodinách? Vypsané časy se bohužel kryjí s pracovní dobou v ŠD. Hezký den, Suchnová

  Reagovat08.03.2022 10:20 od Kateřina
  • Re:

   Dobrý den, paní Suchnová,

   vždy se snažíme zkoordinovat časové možnosti lektorů a účastníků. V tomto případě se jedná o kompromis - seminář je určen učitelům i vychovatelům, jedni preferují dopoledne, jedni odpoledne. Je-li to jen trochu organizačně možné a je seminář určen výhradně vychovatelům ŠD, snažíme se vždy o dopolední časy.

   Děkuji za pochopení

   Dita Olchavová

   Reagovat09.03.2022 07:58 od Dita Olchavová (správce)
   • Re: Re:

    Dobrý den mohu se zeptat zda školení bude ještě jednou ? Děkuji

    Reagovat31.03.2022 11:02 od Nikola
    • Re: Re: Re:

     Dobrý den, paní Suchnová,

     ano, seminář určitě zase někdy zopakujeme, ale pravděpodobně až někdy na podzim. Do konce školního roku máme s paní Maříkovou naplánovány jiné semináře.

     Hezký den

     D. O.

     Reagovat31.03.2022 11:09 od Dita Olchavová (správce)


Související


Vyhledávání

Facebook

Sledujte novinky a zajímavosti ze zákulisí našich seminářů i na FB

Kontakt

Jana Olchavová

Jana Olchavová

jana@olchavova.cz
+420 602 87 17 87

 

Dita Olchavová

Dita Olchavová

dita@olchavova.cz
+420 773 27 03 20