Aktivizující výuka aneb Didaktická strategie "líného učitele" - ON-LINE SEMINÁŘ

Místo konání akce: On-line seminář
Typ akce: On-line seminář
Cena za osobu: 1 600,- Kč vč. DPH
Termín konání akce: 13. – 15.04.2021
Akreditace MŠMT v rámci DVPP: ano i ne, viz sekce Často kladené otázky
Lze hradit ze šablon: Ano

Umí-li učitel dobře aplikovat poznatky didaktiky, pedagogiky, pedagogické psychologie, osobního time managementu a pedagogických neurověd a dokonale rozumí svému oboru, může svou práci vykonávat s menší námahou, ale s o to větší radostí, tudíž kvalitně a úspěšně. Na semináři se naučíme některé praktické dovednosti, které k tomuto cíli také vedou. 

Učitel by měl ve třídě používat takové postupy, aby nepracoval on sám, ale hlavně žáci. Tomu napomáhají nejen individuální přístup a diferenciace obtížnosti, ale i metody vzájemného učení i pestrá a aktivizující výuka. Učitel velmi často tím, že přenechá aktivitu žákům a upozadí svou roli, vlastně vykonává tu nejlepší edukační práci. 
 
Účastníci získají vhled do způsobu, jak zajistit, aby žáky i učitele výuka bavila, byla hravá, inspirující, respektující a individualizovaná. Lektor nabídne některé didaktické postupy, které lze použít k motivování a aktivizaci žáků – zejména strategii líného učitele. 

TERMÍN

1. část - úterý 13. dubna 2021
9:00-10:30
pauza
11:00-12:30

2. část - čvrtek 15. dubna 2021
12:30-14:00
pauza
14:30-16:00

PROGRAM

 • Jak a čím pomáhá učitelům psychologie
 • Time management učitele
 • Didaktické strategie se zaměřením na vzájemné učení
 • Motivace žáků, diagnostika a využití psychologie
 • Podporující hodnocení
 • Kazuistiky
 • Diskuse

ONLINE SEMINÁŘ

Seminář proběhne online ve 2 dnech, proběhne v prostředí Google Meet, není třeba nic stahovat, nic instalovat, prostředí je velmi intuitivní a v češtině. Před seminářem obdržíte odkaz na seminář, který Vás vyzve, abyste se přihlásili pod svým Google (nebo účtem na Gmailu). Je to opravdu jednoduché, ale jsme připraveni Vám se vším pomoci.

Nemáte-li mikrofon, není to nutně překážka, seminář lze absolvovat i jen jako posluchač a své dotazy či reakce psát na chat.

KOMU JE SEMINÁŘ URČEN

Seminář je určen primárně pedagogickým pracovníkům základních a středních škol a školských zařízení. 

MEDIÁLNÍ VYSTOUPENÍ LEKTORA

Rozhovor na DVTV:

Rozhovor na iDnes.cz

LEKTOR

Robert ČapekRobert Čapek

Učitel s 24letou praxí na (téměř) všech typech škol od zvláštní školy, ZŠ, SŠ, SOU i na vysoké škole, vychovatel, didaktický mentor, školní psycholog a lektor. Je autorem mnoha zajímavých publikací jako např. Líný učitel - Jak učit dobře a efektivně, Moderní didaktika, Odměny a tresty ve školní praxi, Třídní klima a školní klima apod.

AKREDITACE

Školení je akreditováno MŠMT. Je možné platit ze šablon, seminář trvá 8 vyučovacích hodin. Osvědčení obdržíte e-mailem po absolvování obou částí semináře.

Zpět na kalendář akcí

Je nám líto, již jsou všechny volné kapacity obsazeny.
 • dotaz

  Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  je možné na seminář pana R. Čapka přihlásit najednou více učitelů, nebo je nutné vypisovat každého zvlášť? Platbu budeme chtít na 1 fakturu.
  Děkuji.
  S pozdravem
  Jaroslava Andrejsová

  Reagovat26.03.2021 08:22 od Jaroslava Andrejsová
  • Re: dotaz

   Dobrý den, paní Andrejsová,

   uvažuji, jak to co nejjednodušeji udělat, ale vzhledem k tomu, že stejně potřebuji ke každému účastníkovi jeho jméno, příjmení, datum narození, e-mail a telefon, přijde mi skoro jednodušší, když to vyplníte rovnou do registračního formuláře. Fakturační údaje se Vám zkopírují, ty nemusíte vypisovat ručně. Pokud do poznámky uvedete, že chcete vystavit 1 hromadnou fakturu, pak můžete ignorovat automaticky vygenerované faktury a vystavím Vám jednu hromadnou. 

   Jen upozorňuji, že na tomto termínu momentálně zbývá posledních 6 míst. Další termín bude v květnu a potom zase v červnu.

   Přeji Vám hezký den

   Dita Olchavová

   Reagovat26.03.2021 08:28 od Dita Olchavová (správce)


Související


Vyhledávání

Facebook

Sledujte novinky a zajímavosti ze zákulisí našich seminářů i na FB

Kontakt

Jana Olchavová

Jana Olchavová

jana@olchavova.cz
+420 602 87 17 87

 

Dita Olchavová

Dita Olchavová

dita@olchavova.cz
+420 773 27 03 20