Týmový koučink - jednodenní intenzitní trénink

Místo konání akce: Klimentská 50, Praha 1 (na rohu Klimentské a Helmovy ulice, vchod z vedlejší Helmovy ulice)
Typ akce: Cyklus seminářů
Cena za osobu: 1 900,- Kč vč. DPH
Termín konání akce: 22.11.2021 od 10:00 do 16:00
Počet hodin: 8
Akreditace MŠMT v rámci DVPP: ano i ne, viz sekce Často kladené otázky
Lze hradit ze šablon: Ne

Během jednodenního semináře týmového koučinku v praxi si zopakujeme hlavní zásady, jak k týmovému koučování přistupovat:

 • jak si zvolit cíl
 • jak se ho celou dobu držet a nesejít z cesty
 • jak stanovit podmínky pro koučování týmu či skupiny
 • jak s lidmi hovořit a jak hrát svou roli průvodce.

Hned po této teorii, které budeme věnovat jen asi čtvrtinu času, přejdeme rovnou do praxe a vytvoříme tým lidí - pedagogický sbor, který se nechá koučovat svým nadřízeným, a celou akci si pak zopakujeme z pozice skupiny - třídy dětí, které jsou koučovány učitelem. Praxi tak získají jak vedoucí pracovníci tak i řadoví pedagogové.

Během tohoto nácviku bude každý účastník nejen v pozici koučovaného, ale i kouče, o což v našem semináři jde primárně. Výsledkem by měl být jasný vhled do koučovací strategie týmu a vědomí, že už to nějak umím a v praxi si poradím.

SLOVA LEKTORKY O SEMINÁŘI

"Díky znalostem koučovacích technik a vytvoření si vlastního koučovacího přístupu získají pedagogové možnost strukturovaněji vést svou pedagogickou práci s jasně nastavenými krátkodobými i dlouhodobými cíli. Výrazně si zvýší pravděpodobnost, že je práce bude více těšit a naplňovat. Když má holt něco tah na bránu a navíc to tam i padá, tak je to prostě radost."

SLOVA ÚČASTNÍKŮ O KOUČOVACÍM VÝCVIKU

 • Seminář byl naprosto úžasný - praktický, velmi motivující pro mou další práci, velmi mě "nakopl" do dalších dní. Více takových seminářů by bylo třeba. Paní lektorka byla úžasná, odnáším si mnoho a mnoho zkušeností.
 • Seminář byl pro mě užitečný úplně vším, každé slovo pro mě mělo velký význam!! Děkuji!
 • Naučila jsem se používat vědomě koučovací přístup nejen ve školním prostředí, ale i v rodinném kruhu. Koučovací přístup mi pomáhá řešit a překonávat problémy, posouvá mě dopředu a otevírá další možnosti pro moji pedagogickou činnost.
 • Seminář byl užitečný v mém osobnostním rozvoji, ve zkvalitnění mé práce a tím v celkovém pocitu spokojenosti. Děkuji za přístup lektorky - výborný seminář! Děkuji také za výborný servis - občerstvení! :-)
 • Díky tomuto semináři jsem zjistila, proč chodím do školy, našla si svůj koučovací přístup a lépe poznala sama sebe. Seminář, jeho vedení a organizaci hodnotím slovem: perfektní!
 • Získala jsem mnoho užitečných informací o tom, jak je možné komunikovat s lidmi, jak vést tým lidí. Získané informace uplatňuji, používám nejen v komunikaci s podřízenými, pomáhají mi lépe komunikovat s rodiči dětí i s dětmi. Užitečné jsou také v mém osobním životě. Vřele doporučuji všem učitelům a ředitelům, osobní rozvoj je důležitý!
 • Uvědomění si vlastních kvalit, zlepšení komunikace s ostatními lidmi, podporování týmového ducha školy, preciznější zadávání úkolů - být čitelnější pro ostatní, naučila jsem se aktivně nastlouchat a nepředpokládat.
 • Seminář mě velmi naplnil. Ukázal mi cestu, jak lépe pracovat s lidmi (v kolektivu, v rodině, kolem sebe). Tímto seminářem by měli určitě projít všichni učitelé (výborné praktické činnosti).

LEKTORKA

Monika Kulová SkokanováMonika Kulová Skokanová

Monika je sama aktivní pedagožkou a certifikovanou koučkou. Díky tomuto spojení dokáže účastníkům našich koučovacích výcviků předat ty správné příklady z praxe, podělit se o příběhy, kdy něco zdánlivě nefungovalo. Projevuje vysoký stupeň empatie, protože je s Vámi učiteli na stejné lodi a velmi dobře ví, s čím se pravděpodobně budete v začátcích implementace koučovacího přístupu potýkat.

O své zkušenosti s koučingem ve škole napsala článek Dejte koučování do škol! pro časopis Řízení školy.

Zpět na kalendář akcíSouvisející


Vyhledávání

Facebook

Sledujte novinky a zajímavosti ze zákulisí našich seminářů i na FB

Kontakt

Jana Olchavová

Jana Olchavová

jana@olchavova.cz
+420 602 87 17 87

 

Dita Olchavová

Dita Olchavová

dita@olchavova.cz
+420 773 27 03 20