Moderní (sic!) poezie pro děti - ON-LINE SEMINÁŘ

Místo konání akce: On-line seminář
Typ akce: On-line seminář
Cena za osobu: 1 200,- Kč vč. DPH
Termín konání akce: 20.10.2021 od 12:30 do 15:30
Počet hodin: 4
Akreditace MŠMT v rámci DVPP: ano i ne, viz sekce Často kladené otázky
Lze hradit ze šablon: Ne

Chcete oživit hodiny češtiny a nabídnout žákům poezii, která je zaujme? Opusťme na chvíli Maryčku Magdonovu a Poštovní schránku na rohu ulice a zamysleme se nad tím, co může děti ve věku 10-15 let oslovit. Co by se jim mohlo líbit a „nakoplo“ by jejich zájem o poezii? Čím je můžeme pobavit a přitom nenápadně vzdělávat?

Poezie, pokud ji vezmeme za správný konec, je čtivá a zajímavá. Ponouká k myšlenkám a různým interpretacím, rozdmýchává fantazii a dovoluje snít. A co víc, spousta kvalitní poezie splňuje to, co žáci podprahově hledají – „něco tenkého, co budu mít rychle přečtené“. Podíváme se společně na současnost i do historie, zastavíme se u toho, jak, kdy a kde poezii číst a recitovat.   

KOMU JE SEMINÁŘ URČEN?

Seminář je určen především vyučujícím 2. stupně ZŠ a nižších stupňů víceletých gymnázií.

ONLINE SEMINÁŘ

Seminář proběhne v prostředí Google Meet, není třeba nic stahovat, nic instalovat, prostředí je velmi intuitivní a v češtině. Před seminářem obdržíte odkaz na seminář, který Vás vyzve, abyste se přihlásili pod svým Google (nebo účtem na Gmailu). Je to opravdu jednoduché, ale jsme připraveni Vám se vším pomoci.

Je velkou výhodou, pokud se můžete přihlásit z počítače, který má mikrofon a kameru, pokud je nemáte, není to nutně překážka, seminář lze absolvovat i jen jako posluchač a své dotazy či reakce psát na chat.

LEKTORKA

Petra Žallmannová

Petra Schwarzová Žallmannová

Je recenzentkou dětské literatury pro časopisy Tvar a on-line literární magazíny Veranda a Mravenčí chůva. Dětskou literaturou žije – domácí knihovna jí praská ve švech, trasu svých dovolených plánuje podle vyhlášených knihkupectví a antikvariátů, o vánoční špičce chodí vypomáhat do knihkupectví, aby byla s knížkami co nejvíce v kontaktu. Věří, že pro každého školáka někde čeká knížka, která ho nadchne, a je otázkou její osobní cti najít mu ji.

AKREDITACE

Seminář není akreditován MŠMT.

Zpět na kalendář akcí

Je nám líto, již jsou všechny volné kapacity obsazeny.
 • Dobrý den, byla jsem nadšená ze...

  Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, byla jsem nadšená ze semináře Moderní literatura pro 2.stupeň. Moc by mě zajímal i tento o poezii. Bohužel ale v daný termín nemohu :-(. Je možné se přihlásit, zaplatit a pak obdržet jen záznam z webináře? Uvědomuji si absenci interaktivity.. :-) ale přesto...
  Moc děkuji za odpověď.
  K. Gottwaldová

  Reagovat14.10.2021 20:11 od Kristýna Gottwaldová
  • Re:

   Dobrý den, paní Gottwaldová,

   ano, je to možné. Můžete se normálně registrovat, do poznmky prosím uveďte, že máte zájem o záznam. Jen upozorňuji, že MŠMT nám neumožňuje vystavit osvědčení v případě, že se neúčastníte naživo. Děkuji za pochopení.

   Přeji hezký den

   Dita Olchavová

   Reagovat15.10.2021 08:28 od Dita Olchavová (správce)


Související


Vyhledávání

Facebook

Sledujte novinky a zajímavosti ze zákulisí našich seminářů i na FB

Kontakt

Jana Olchavová

Jana Olchavová

jana@olchavova.cz
+420 602 87 17 87

 

Dita Olchavová

Dita Olchavová

dita@olchavova.cz
+420 773 27 03 20