Moderní literatura pro děti - 1. stupeň - ON-LINE SEMINÁŘ

Místo konání akce: On-line seminář
Typ akce: On-line seminář
Cena za osobu: 1 400,- Kč vč. DPH
Termín konání akce: 03.04.2024 od 13:00 do 16:30
Počet hodin: 4
Akreditace MŠMT v rámci DVPP: ano i ne, viz sekce Často kladené otázky
Lze hradit ze šablon: Ano

Přijímací zkoušky na střední školy a maturita z velké části vycházejí z důkladného porozumění psanému slovu. Tomu se žáci naučí jedině tak, že budou číst a číst a číst. Jak ale vybrat literaturu, která bude žáky bavit, ale i rozvíjet jejich slovní zásobu a košatost jazyka?

České učebnice a čítanky pracují často s ukázkami pro dospělé čtenáře, což je pro začínající čtenáře demotivující. Je tedy na vyučujícím, aby s nedostatečně zastoupenu dětskou literaturou děti seznámil a dobře se orientoval ve velkém množství literatury určené dětem a mládeži.

Není vždy snadné najít vhodnou literaturu pro děti starší deseti let. Jak se orientovat v záplavě knih, která v České republice pro tuto věkovou kategorii vychází? Jak se trefit do vkusu mladých dívek a chlapců, a zároveň doporučovat knihy kvalitníJak podpořit čtenářství i u těch, kteří cestu ke knihám stále hledají? V semináři se podíváme na knižní produkci posledních několika let, ale zmíníme i osvědčené klasiky. Seznámíme se jak s konkrétními knižními tipy, tak se zdroji, které vám pomohou v orientaci na zahlceném knižním trhu. 

PROGRAM

 • Přehled nakladatelských domů a jejich zaměření, tipy na kvalitní a inspirativní knižní blogy, průřez literárními oceněními a oceněnými knihami.
 • Knižní novinky z posledních let.
 • Knihy zaměřené na konkrétní témata, včetně vážných témat, jakými jsou válka, smrt, nemoc, rasová a sociální odlišnost, homosexualita, ženská práva, atd.
 • Humor v literatuře.
 • Obrázkové knihy pro starší děti? No to snad…ano!  

Vyučující získají tipy, na co se zaměřit při výběru vhodných textů. 

Seminář je určen především vyučujícím 1. stupně ZŠ.

ONLINE SEMINÁŘ

Seminář proběhne v prostředí Google Meet, není třeba nic stahovat, nic instalovat, prostředí je velmi intuitivní a v češtině. Je to opravdu jednoduché, ale jsme připraveni Vám se vším pomoci.

Je velkou výhodou, pokud se můžete přihlásit z počítače, který má mikrofon a kameru, pokud je nemáte, není to nutně překážka, seminář lze absolvovat i jen jako posluchač a své dotazy či reakce psát na chat.

LEKTORKA

Petra ŽallmannováPetra Schwarzová Žallmannová

Je recenzentkou dětské literatury pro časopisy Tvar a on-line literární magazíny Veranda a Mravenčí chůva. Dětskou literaturou žije – domácí knihovna jí praská ve švech, trasu svých dovolených plánuje podle vyhlášených knihkupectví a antikvariátů, o vánoční špičce chodí vypomáhat do knihkupectví, aby byla s knížkami co nejvíce v kontaktu. Věří, že pro každého školáka někde čeká knížka, která ho nadchne, a je otázkou její osobní cti najít mu ji. Náš rozhovor s Petrou Schwarzovou Žallmannovou naleznete zde.
 

AKREDITACE

Školení je akreditováno MŠMT.

Zpět na kalendář akcí

Je nám líto, již jsou všechny volné kapacity obsazeny.


Máte k tomuto dotaz? Ptejte se

povinné údaje
Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Obsah:
Odebírat e-mailem:    
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.
Ochrana proti spamu:
 • Záznam ze semináře

  Rozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Dobrý den, ráda bych se přihlásila na Vámi nabízený seminář a mám dotaz k jeho záznamu. Budete po skočení semináře rozesílat jeho videozáznam?

  Děkuji
  Irena Zichová

  Reagovat02.04.2024 14:14 od Irena Zichová
  • Re: Záznam ze semináře

   Dobrý den, paní Zichová,

   standardně záznam účastníkům neposíláme, snažíme se tak minimalizovat, aby koloval, kde nemá, proto jej posíláme pouze těm účastníkům, kteří mají nějaké technické potíže nebo se nemohou z organizačních důvodů zúčastnit celého webináře apod. Každopádně po skončení semináře dostanete prezentaci se všemi knihami, o kterých bude na semináři řeč.

   Děkuji za pochopení a přeji Vám hezký den

   Dita Olchavová

   Reagovat02.04.2024 14:18 od Dita Olchavová (správce)
  • Záznam ze semináře

   Ano, rozumím. V mém případě se jedná o možnost být na semináři pouze hodinu, poté musím odejít k lékaři. Měla bych tedy nárok na záznam? Jedná se o další dvě a půl hodiny, což není krátká doba.

   Děkuji za laskavé pochopení.

   I.Z.

   Reagovat02.04.2024 15:03 od Irena Zichová
   • Re: Záznam ze semináře

    Dobrý den, 

    určitě ano, ráda Vám záznam zašlu.

    S pozdravem

    Dita Olchavová

    Reagovat02.04.2024 15:12 od Dita Olchavová (správce)


Související


Vyhledávání

Facebook

Sledujte novinky a zajímavosti ze zákulisí našich seminářů i na FB

Kontakt

Jana Olchavová

Jana Olchavová

jana@olchavova.cz
+420 602 87 17 87

 

Dita Olchavová

Dita Olchavová

dita@olchavova.cz
+420 773 27 03 20