Jak efektivně komunikovat s rodiči ve škole a školní družině?

Místo konání akce: ZŠ a MŠ Rybniště, okr. Děčín
Typ akce: Seminář
Cena za osobu: 1 000,- Kč vč. DPH
Termín konání akce: 12.04.2018 od 9:00 do 15:00
Akreditace MŠMT v rámci DVPP: ano i ne, viz sekce Často kladené otázky

Učitelé a vychovatelé v družinách se při rozhovorech vedených s rodiči žáků poměrně často dostávají do situací, kdy se nejedná pouze o zdvořilostní konverzaci. Obsah a cíl takových rozhovorů je pestrý a atmosféra, v níž probíhají, nebývá bohužel vždy optimální.

K nejčastěji zmiňovaným bariérám úspěšného vedení efektivního rozhovoru s rodiči nebo zástupci žáků patří nedostatek času, pociťovaný tlak, nebo naopak malý zájem ze strany rodičů, nezvládnuté emoce nebo ohrožení jistoty ohledně vlastních kompetencí, ať osobních či profesních.

V tomto tréninkovém programu vás naučíme, čím začít a čím ukončit profesionálně vedený konstruktivní rozhovor a jak ho strukturovat. Dozvíte se, co platí na rozrušeného nebo rozčileného rodiče, jak se jím nenechat vyvést z míry a čeho se raději vyvarovat. Poznáte rozdíl mezi profesionálním a neprofesionálním jednáním. Seznámíme vás s nástroji a technikami efektivní komunikace a vyzkoušíte si, jak s jejich pomocí dojít v rozhovoru co nejdříve k cíli, aniž byste (alespoň ze své strany) opustili atmosféru klidu, bezpečí a respektu.

Program

 • Zásady a pravidla profesionálně vedeného rozhovoru
 • Nejčastější úskalí a jejich zvládání
 • Techniky a trénink 

Řekli o školení

 • Velmi přínosné v profesionálním i osobním životě!
 • Uvědomila jsem si, že proces komunikce je v našich rukou (v rukou pedagoga), nikoliv rodičů. Já vedu rozhovor. Na mně závisí, jak bude rozhovor vypadat.
 • Moc jsem nevěděla, že vlastně všechno souvisí se mnou a mým stavem - nejde o toho druhého, ale jen o moje momentální rozpoložení.
 • Nevěděla jsem, co přinese dnešní den a s jakou příjemnou, sympatickou paní lektorkou se dnes poznám a jaký přínos bude mít pro mou práci vedoucí vychovatelky. Uvědomila jsem si, že situace, které řeším, musím umět výstižně pojmenovat a možná i vhodněji řešit.

Lektorka

Karla MaříkováKarla Maříková 

Zkušená psychoterapeutka, rodinná a výchovná poradkyně, lektorka a supervizorka.


 

Akreditace

Akreditováno MŠMT.

Poznámka

Na tento seminář se z organizačních důvodů nevztahuje možnost množstevní slevy pro více účastníků z jedné školy. Děkujeme za pochopení.

Zpět na kalendář akcí

Je nám líto, již jsou všechny volné kapacity obsazeny.
 • Seminář 12. 4. Rybniště

  Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den vážená paní lektorko,
  na 12. 4. jsem do ZŠ Rybniště přihlašovala dvě kolegyně, paní Čapkovou a Mgr. Hofmanovou. Chtěla bych Vás požádat o změnu přihlášky. Místo Mgr. Hofmanové pojede na seminář Tereza Večerková, nar. 22. 5. 1991.
  Děkuji!

  Reagovat26.03.2018 14:18 od Markéta Hobzová Mgr.
  • Re: Seminář 12. 4. Rybniště

   Dobrý den,

   děkuji Vám za zprávu - změnu účastnice jsme si poznamenali, budeme počítat s paní Večerkovou a osvědčení připravíme na její jméno.

   Přeji Vám hezký den

   Dita Olchavová

   Reagovat26.03.2018 14:33 od Dita Olchavová (správce)


Související


Vyhledávání

Facebook

Sledujte novinky a zajímavosti ze zákulisí našich seminářů i na FB

Kontakt

Jana Olchavová

Jana Olchavová

jana@olchavova.cz
+420 602 87 17 87

 

Dita Olchavová

Dita Olchavová

dita@olchavova.cz
+420 773 27 03 20