Jak efektivně jednat s rodiči ve škole, školce či školní družině

Místo konání akce: Klimentská 50, Praha 1 (na rohu Klimentské a Helmovy ulice, vchod z vedlejší Helmovy ulice)
Typ akce: Dílna
Cena za osobu: 1 500,- Kč
Termín konání akce: 25.01.2017 od 10:00 do 16:00

Učitelé se při rozhovorech vedených s rodiči poměrně často dostávají do situací, kdy se nejedná pouze o zdvořilostní konverzaci. Obsah a cíl takových rozhovorů je pestrý a atmosféra, v níž probíhají, nebývá bohužel vždy optimální.

K nejčastěji zmiňovaným bariérám úspěšného vedení efektivního rozhovoru s rodiči nebo zástupci žáků patří nedostatek času, pociťovaný tlak, nebo naopak malý zájem ze strany rodičů, nezvládnuté emoce nebo ohrožení jistoty ohledně vlastních kompetencí, ať osobních či profesních.

V tomto tréninkovém programu vás naučíme, čím začít a čím ukončit profesionálně vedený konstruktivní rozhovor a jak ho strukturovat. Dozvíte se, co platí na rozrušeného nebo rozčileného rodiče, jak se jím nenechat vyvést z míry a čeho se raději vyvarovat. Poznáte rozdíl mezi profesionálním a neprofesionálním jednáním. Seznámíme vás s nástroji a technikami efektivní komunikace a vyzkoušíte si, jak s jejich pomocí dojít v rozhovoru co nejdříve k cíli, aniž byste (alespoň ze své strany) opustili atmosféru klidu, bezpečí a respektu.

Program

 • Zásady a pravidla profesionálně vedeného rozhovoru
 • Nejčastější úskalí a jejich zvládání
 • Techniky a trénink 

Řekli o školení

 • Velmi přínosné v profesionálním i osobním životě!
 • Uvědomila jsem si, že proces komunikce je v našich rukou (v rukou pedagoga), nikoliv rodičů. Já vedu rozhovor. Na mně závisí, jak bude rozhovor vypadat.
 • Seminář mi ukázal jiné možnosti, jak jednat s rodiči (i kolegy) v krajních situacích.
 • Seminá je velmi užitečný, jsem velmi nadšená hlavně z konkrétních příkladů, které mi v mnohém otevřely oči. Děkuji lektorce za příklady a hlavně rady, které jsou nejen pro mou práci velmi cenné. 
 • Moc jsem nevěděla, že vlastně všechno souvisí se mnou a mým stavem - nejde o toho druhého, ale jen o moje momentální rozpoložení.
 • Nevěděla jsem, co přinese dnešní den a s jakou příjemnou, sympatickou paní lektorkou se dnes poznám a jaký přínos bude mít pro mou práci vedoucí vychovatelky. Uvědomila jsem si, že situace, které řeším, musím umět výstižně pojmenovat a možná i vhodněji řešit.

Lektorka

Karla MaříkováKarla Maříková 

Zkušená psychoterapeutka, rodinná a výchovná poradkyně, lektorka a supervizorka.


 

Akreditace

Akreditováno MŠMT.

Zpět na kalendář akcí

Je nám líto, již jsou všechny volné kapacity obsazeny.
 • Jak efektivně jednat s rodiči ve škole, školce či školní družině

  Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda vůbec a eventuálně za jakých podmínek, je možné objednat takovou dílnu pro celou sborovnu? Cca 30 lidí.
  Děkuji za odpověď, s pozdravem Dana Houzarová, ZŘŠ ZŠ TGM Blatná

  Reagovat07.12.2016 09:01 od Dana Houzarová
  • Re: Jak efektivně jednat s rodiči ve škole, školce či školní družině

   Milá paní Houzarová,

   děkujeme za zájem o náš seminář Jak efektivně jednat s rodiči ve škole... Jednou z velkých výhod tohoto semináře je nízký počet účastníků, díky kterému má lektorka prostor reagovat na konkrétní situace a zkušenosti účastníků.

   Charakter semináře pro celou sborovnu tak je pochopitelně trochu jiný, ale ano, můžeme seminář připravit přímo u Vás ve škole pro celou sborovnu.

   Časově jsme poměrně flexibilní, cena se vždy odvíjí mj. od místa konání, abychom pokryli náklady na cestovné a případné ubytování pro lektorku.

   Všem zájemcům rádi připravíme kalkulaci na míru, stačí napsat na adresu: dita@olchavova.cz

   S pozdravem,

   Dita Olchavová

   Reagovat08.12.2016 09:37 od Dita Olchavová


Související


Vyhledávání

Facebook

Sledujte novinky a zajímavosti ze zákulisí našich seminářů i na FB

Kontakt

Jana Olchavová

Jana Olchavová

jana@olchavova.cz
+420 602 87 17 87

 

Dita Olchavová

Dita Olchavová

dita@olchavova.cz
+420 773 27 03 20