How to make your English classes more interesting using PICTURE BOOKS / Jak oživit hodiny angličtiny pomocí kvalitních obrázkových knih? On-line seminář

Místo konání akce: On-line seminář
Typ akce: On-line seminář
Cena za osobu: 1 200,- Kč vč. DPH
Termín konání akce: 19.05.2021 od 12:00 do 15:00
Akreditace MŠMT v rámci DVPP: ano i ne, viz sekce Často kladené otázky
Lze hradit ze šablon: Ne

Are you an English teacher searching for inspiration? Are you getting tired of the standard text books and you wish you could offer your students something more fun to work with? You know that reading in the language you study is essential but as far as regular books are concerned, your students are not just there yet. You wish you could get the kids talk, inspire them, to make them excited about English conversation? Well, maybe it is the right time to discover picture books. Picture books are not just illustrated stories for babies. Picture books are works of art that can offer interesting topics with none or very few words. They can work for school kids as well as for adults. They will make your students think and use their own words to express what they see and how they feel about it. They can also be the perfect ground to use when demonstrating all sorts of different aspects of the English grammar.

This seminar will introduce you to a good selection of picture books. We will suggest ways to work with them, stressing the important topics and identifying their conversational potential. We will also help you find sources of good quality picture books, so that you can start building your own picture book library to keep your classes fun and interesting.

--------------------------------------------

Učíte angličtinu a toužíte po inspiraci? Sáhli byste rádi mimo učebnice a běžné zdroje a nabídli svým žákům zajímavé a podnětné materiály? Máte za to, že čtení knih v originále je součástí jazykové výuky, ale tušíte, že hustě popsané stránky vaše studenty spíš odradí, než aby je inspirovaly a ve studiu jazyka podpořily? Chtěli byste žáky popíchnout, aby začali v cizím jazyce konverzovat, ale stále se opakující témata už se zajídají vám i dětem?

Picture book není pohádková kniha s obrázky pro mrňata. Picture books jsou umělecká díla, která v sobě často skrývají hlubší myšlenku. Picture book vizuálně zaujme, rozproudí myšlenky, pomůže zahájit diskusi, nabídne různé interpretace a často i pobaví. Hodí se pro děti i pro dospělé, každý si v nich najde rovinu, která mu vyhovuje nejvíc. Obsahuje většinou jen málo slov, ale mohou skvěle posloužit nejen pro konverzaci, ale i pro demonstraci různých gramatických jevů.

Seznámíme vás s celou řadou podnětných knih, doporučíme zdroje, kde hledat nové tituly, navrhneme způsoby, jak jazykové vzdělávání oživit, jak si začít stavět svou vlastní malou knihovničku a jak s knihami v hodinách pracovat. Seminář proběhne v angličtině.

V JAKÉM JAZYCE SEMINÁŘ PROBĚHNE

Většina semináře proběhne v krásné angličtině paní lektorky, interakce s účastníky bude vítaná, ale není nezbytně nutná, pokud se na to necítíte. Nebudete-li cokoli rozumět, paní lektorka je rodilý český mluvčí, vše obratem přeloží.

KOMU JE SEMINÁŘ URČEN?

Seminář je určen především vyučujícím angličtiny na 2. stupni ZŠ, nižších stupních víceletých gymnázií a nižších ročnících gymnázií a SŠ.

ONLINE SEMINÁŘ

Seminář proběhne v prostředí Google Meet, není třeba nic stahovat, nic instalovat, prostředí je velmi intuitivní a v češtině. Před seminářem obdržíte odkaz na seminář, který Vás vyzve, abyste se přihlásili pod svým Google (nebo účtem na Gmailu). Je to opravdu jednoduché, ale jsme připraveni Vám se vším pomoci.

Je velkou výhodou, pokud se můžete přihlásit z počítače, který má mikrofon a kameru, pokud je nemáte, není to nutně překážka, seminář lze absolvovat i jen jako posluchač a své dotazy či reakce psát na chat.

LEKTORKA

Petra ŽallmannováPetra Žallmannová

Je recenzentkou dětské literatury, spolupracuje s časopisem Tvar a s online literárními magazíny (Veranda, Mravenčí chůva). Zabývá se podporou čtenářství a předčtenářské gramotnosti. Vystudovala obor anglická a španělská filologie na FF UP v Olomouci. 
 

AKREDITACE

Seminář není akreditován MŠMT.

Zpět na kalendář akcí

Je nám líto, již jsou všechny volné kapacity obsazeny.


Související


Vyhledávání

Facebook

Sledujte novinky a zajímavosti ze zákulisí našich seminářů i na FB

Kontakt

Jana Olchavová

Jana Olchavová

jana@olchavova.cz
+420 602 87 17 87

 

Dita Olchavová

Dita Olchavová

dita@olchavova.cz
+420 773 27 03 20