Korespondence dnes

Místo konání akce: Praha, Karlínská obchodní akademie a VOŠ
Typ akce: Konference
Cena za osobu: 1 000,- Kč
Mapa: zobrazit mapu
Termín konání akce: 22.09.2015 od 9:30 do 15:30

Další ročník konference pro vyučující administrativních předmětů nabízí aktuální témata a vynikající lektory. Komunikační dovednosti, získání pozice na trhu práce, znalost pravopisu a moderní stylistiky, vhled do duše dospívajících - to vše si zaslouží nejvyšší pozornost vyučujících.

Program

9:30-10:30 Dita Olchavová - Motivační dopis

Motivační dopis není oznámení, že v příloze je CV. Jak tedy má vypadat? Co má obsahovat? Čeho se vyvarovat? Vyplácí se originalita? Jak vypadají motivační dopisy v zahraničí?

10:40-12:00 Dita Fuchsová - Komunikační dovednosti

Odhalíme pět nejčastějších chyb, kterých se dopouštějí mladí lidé v komunikaci, zejména když vyjdou ze školy. Najdeme spolu návod, jak jim předejít. Možná znáte ty studenty, kteří ve škole dostávali jedničky a najednou se neúspěšně ucházejí o stipendia či o práci. Čím to je? Kdo vyhrává výběrová řízení? Co rozhoduje o tom, zda budou studenti po škole úspěšní? Kdy a kde se mají naučit správně komunikovat? Proč? Jak je důležité znáti filipiku? 

12:00-13:00 oběd

13:00-14:20 Jan Svoboda - Současný dospívající

Jací jsou? Rozumíme jim? Nahlédneme do jejich duší, budeme také kreslit a drátkovat...

14:30-15:30 Markéta Pravdová - Korespondence a styl

Styl korespondence se za poslední desetiletí značně změnil. Tytam jsou doby výpravných dopisů psaných zdobným stylem. Povězme si pár jednoduchých rad, jak stylizovat obchodní nebo úřední dopis.

Přednášející

Dita Olchavová

Socioložka, pracuje v oblasti marketingového výzkumu a konzultací. A motivační dopis i životopis jsou marketingové nástroje... 

Dita Fuchsová

Lektorka, autorka knih o komunikačních dovednostech, vyučuje na Akademii žurnalistiky a řadu let organizovala výběr studentů ucházejících se o stipendia.  

Jan Svoboda

Psycholog, psychoterapeut, učitel, autor stovky článků a publikací (Agrese v současné škole, Děti a mládež s poruchami chování, Motivace nemotivovaných, Dítě a limity, Dynamika středoškolské třídy...), oblíbený a vážený lektor. 

Markéta Pravdová

Lingvistka, vedoucí oddělení jazykové kultury a jazykové poradny Ústavu pro jazyk český AV ČR, vedoucí autorského kolektivu Akademické příručky českého jazyka a spoluautorka aktualizované normy ČSN 01 6910.

Akreditace

Akreditováno MŠMT pod číslem 17483/2014-1-514.

Zpět na kalendář akcí

Je nám líto, již jsou všechny volné kapacity obsazeny.

Facebook

Sledujte novinky a zajímavosti ze zákulisí našich seminářů i na FB

Kontakt

Jana Olchavová

Jana Olchavová

jana@olchavova.cz
+420 602 87 17 87

 

Dita Olchavová

Dita Olchavová

dita@olchavova.cz
+420 773 27 03 20


 


 

Vyhledávání