Konstelace: Řády lásky ve škole a v rodině

Místo konání akce: Praha, AKTIP
Typ akce: Seminář
Cena za osobu: 550,- Kč
Mapa: zobrazit mapu
Termín konání akce: 18.03.2015 od 16:00 do 21:00
Akreditace MŠMT v rámci DVPP: ano i ne, viz sekce Často kladené otázky

Komu je kurz určen

Rodičům, vyučujícím, studentům a studentkám pedagogiky.

Každá rodina má své zvyklosti, přesvědčení, postupy, názory a vzorce jednání. Předávají se z generace na generaci. Jednáme pod jejich vlivem, a ne vždy jsme si toho vědomi. Mnohým z nás to nevyhovuje, a tak hledáme způsob, jak to dělat „po svém“. Říkáme si např.: „Nechci to dělat jako moje máma“, nebo to naopak děláme přesně jako ona. A přitom bychom to tak rádi udělali po svém. Něco uvnitř nás nám v tom ale brání. Totéž platí o učitelích. Ti si dávají vnitřní slib: "Nebudu to dělat jako můj učitel" nebo naopak "chci být jako můj učitel“.

Podle Berta Hellingera existují dvě pravidla (řády lásky), která když ctíme, vnesou do systému harmonii. Děti pak přestávají zlobit, obnovují se přetrhané vazby mezi členy rodiny, daří se i v oblasti práce, zdraví a vztahů. 

Prostřednictvím praktických cvičení se podíváme na modelové a konkrétní osobní situace. Budeme pracovat s přirozenou autoritou, uvědomováním a vymezením si vlastních hranic a rozdílnosti našich potřeb. Ukážeme si různé možnosti komunikace – bez hodnocení, srovnávání, interpretací a komentářů a seznámíme se se zmíněnými dvěma základními pravidly - řády lásky.

Ctí-li řády lásky - pravidla jeden člen rodiny (tedy účastník kurzu), ovlivní to celý systém, aniž o tom zbývající členové cokoliv vědí a aniž by měli pocit, že jsou nějak manipulováni.

Lektorka

Ivana MálkováIvana Málková

Významná pedagožka, zakladatelka, učitelka, ředitelka a majitelka soukromé základní školy. Dnes se věnuje se supervizi a dalšímu vzdělávání pedagogů, mentoringu ve školách podporovaných Open Society Fund, spolupracuje s EDUin na projektu Chci učit, můžete ji vidět také v projektu Vši ve škole.

 

Zpět na kalendář akcí

Je nám líto, již jsou všechny volné kapacity obsazeny.

Vyhledávání

Facebook

Sledujte novinky a zajímavosti ze zákulisí našich seminářů i na FB

Kontakt

Jana Olchavová

Jana Olchavová

jana@olchavova.cz
+420 602 87 17 87

 

Dita Olchavová

Dita Olchavová

dita@olchavova.cz
+420 773 27 03 20