Dnes | |
Více akcí v daný den | |
Dozvíte se, co je a co není asertivita, podle čeho se pozná asertivní člověk, jak je možno v praxi aplikovat asertivní práva nebo které asertivní techniky jsou vhodné v konkrétních situacích.
Seminář se zaměří na klíčové oblasti provozu školní družiny – od přijímání dětí, přes správné naplňování oddělení až po vymezení počtu dětí, kdo se do tohoto počtu ne/počítá. Probereme též pravidla týkající se úplaty za služby, včetně situací, kdy je družina bezúplatná, a specifika PHmaxu. Důležitou součástí semináře bude i role vedoucí vychovatelky v rámci školní družiny, její postavení a specifika pracovního práva, která ovlivňují její každodenní činnost. Získáte praktické rady a odpovědi na otázky, které mohou při řízení školní družiny nastat.
Pojďme společně nastavit základní stavební kameny takové komunikace s rodiči ve škole, která nebude vyrábět zbytečné konflikty, bude respektovat rozdílné názory a zároveň zachová pozici a ráz školy.
Cílem tohoto semináře je předat účastníkům inspiraci a nápady na to, jak zapojit jednoduché cirkusové prvky do aktivit s dětmi - podpoříme chuť dětí učite se novým věcem a budovat důvěru v sebe i druhé (spoustu cirkusových prvků totiž praktikujeme ve dvojicích). Děti tak díky cirkusové józe prohlubují i své vztahy s ostatními, trénují komunikaci a empatii jeden ke druhému.
Naučíme Vás postarat se o své tělo, osvojíme si úlevové techniky, které šetří hlas i tělo, dozvíme se, jak vystupovat důvěryhodněji a kompetentněji. Dita Fuchsová předá mnohé ze svých zkušeností tiskové mluvčí, lektorky řečnických dovedností a instruktorky jógy.
Stížnosti a podněty směřované na školy nebo Českou školní inspekci jsou častým a citlivým tématem, které může výrazně zatížit všechny zúčastněné. Nejvíce se týkají komunikace školy s rodiči, hodnocení, vzdělávání žáků se speciálními potřebami či zajištění bezpečnosti. Webinář nabídne přehled toho, jak tyto situace včas a správně řešit na úrovni školy, jaký je rozdíl mezi stížností a podnětem, jak postupovat při jejich řešení, jaká opatření přijmout a jaké má ČŠI v této oblasti pravomoci.
Seminář pro třídní učitele nabídne praktické nástroje pro zvládání každodenních výzev této role – od nastavování hranic v komunikaci s rodiči, přes efektivní organizaci třídních schůzek až po zvládání krizových situací a prevenci vyhoření. Naučíte se, jak si udržet nadhled, najít své místo v hierarchii školy a zajistit si podporu, kterou potřebujete, aniž by Vás třídnictví zcela pohltilo.
Sledujte novinky a zajímavosti ze zákulisí našich seminářů i na FB